بهترین دانشگاه های استانبول
ترکیه

بهترین دانشگاه های استانبول

بهترین دانشگاه های استانبول کدامند؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید و تمایل دارید در پرجمعیت ترین شهر این کشور ( استانبول ) تحصیلات خود را ادامه دهید، حتما می بایست با بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه آشنا شوید.

دلایل زیادی وجود دارد که شما در میان کشورهای آسیایی و همجوار با مرز کشور عزیزمان، ایران. شما استانبول ترکیه را برای مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید. در ادامه با ویژگی ها و معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه و بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه آشنا خواهید شد.

لازم است بدانید هر ساله از سراسر جهان، به خصوص کشور های جهان. دانشجویان ترکیه را برای مقصد تحصیلی در رده ای خاص، انتخاب میکنند. دانشگاه های ترکیه از جهات مختلف در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و چه بهتر برای دانشجویانی که در این دانشگاه ها فارق التحصیل شود و ادامه مسیر کار و زندگی خود و حتی دریافت بورسیه برای تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی را هموار و دریافت کنند.

در کشور ترکیه، دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد که در مطالب بعدی به آن ها اشاره خواهیم داشت، اما در این مطلب صرفا به برترین دانشگاه های شهر استانبول اشاره خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

 

دانشگاه دولتی و خصوصی استانبول :

در هر کشور یا شهری، برای رفاه حال دانشجویان و شرایط متفاوت در رشته ها و تحصیل، دانشگاه های خصوصی و دولتی تاسیس می شوند، دانشگاه های دولتی به صورت کلی اعتبار بیشتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند ( البته در کشور ما ! نه در کشور ترکیه )  اما در استانبول ترکیه بدان معنی نیست که دانشگاه های خصوصی استانبول در جهان اعتبار نداشته باشند. بلکه جالب است بدانید که برخی دانشگاه های خصوصی استانبول از اعتبار بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی این شهر و کشور برخوردار هستند.

طبیعی است که وقتی بحث خصوصی می شود، باید به فکر هزینه های بیشتری برای تحصیل خود باشید، چرا که در این شرایط دولت حمایت خاصی از نظر مالی بر روی دانشگاه های خصوصی انجام نمی شود و قبل از مهاجرت به ترکیه و برنامه ریزی های تحصیلی خود، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید و هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول را بررسی کنید.

برای آشنایی با دانشگاه های معروف استانبول، همراه ما باشید.

 

  • دانشگاه استانبول یا İstanbul Üniversitesi :

وقتی صحبت از دانشگاه دولتی در استانبول می شود، نباید ( دانشگاه استانبول یا به زبان ترکی استانبول İstanbul Üniversitesi ) را فراموش کنیم. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های این شهر بزرگ است. این دانشگاه در خود، دانشکده های مختلف، مراکز آموزشگاهی حرفه ای، کارگاه،  و باشگاه دانشجویی مختلف را جای داده است.

اگر نگران این هستید که زبان انگلیسی می دانید و برای تحصیل با زبان انگلیسی برنامه ریزی کرده اید، جای نگرانی نیست و شما میتوانید در دانشگاه استانبول به زبان انگلیسی در برخی رشته ها، تحصیل خود را ادامه دهید.

www.istanbul.edu.tr/tr

 

  • دانشگاه بغازیچی یا Bogaziçi Üniversitesi استانبول :

یکی دیگر از دانشگاه های دولتی ترکیه، دانشگاه بغازیچی یا به زبان ترکی استانبولی Bogaziçi Üniversitesi می باشد، اگر میخواهید هزینه ی کمتری بابت تحصیل خود پرداخت کنید و همچنین در یک دانشگاه معتبر دولتی در شهر استانبول درس بخوانید، دانشگاه بغازیچی یک انتخاب مناسب است.

وجود دانشکده های مختلف برای تدریس رشته های مختلف یکی از ویژگی های این دانشگاه می باشد.

boun.edu.tr

 

  • دانشگاه فنی استانبول، İstanbul Teknik Üniversitesi

این دانشگاه یکی دانشگاه های دولتی با قدمت بیشتر 200 سال دارد. همانطور که از نامش پیداست رشته فنی و مهندسی اساس این دانشگاه را شکل میدهد، وجود دانشکده، آزمایشگاه های متعدد، برنامه ها و پردیس های مختلف یکی این دانشگاه را به یکی برترین دانشگاه های استانبول در زمینه رشته های فنی و مهندسی تبدیل کرده است.

itu.edu.tr

دیگر دانشگاه ها، بزودی …

تصویر نویسنده
admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.