مهاجرت تحصیلی ترکیه
ترکیه

مهاجرت تحصیلی ترکیه و اخذ اقامت تحصیلی 2022

اگر دانشجو هستید یا به فکر ادامه تحصیل در کشورهای خارجی هستید، مهاجرت تحصیلی به ترکیه یک گزینه ی خوب و نسبتا ایده آل محسوب می شود. دریافت ویزای تحصیلی ترکیه تنها در صورت طی نموده شرایط و قوانین این کشور میسر می شود که ما در این مطلب به تمام دغدغه های شما در زمینه مهاجرت به ترکیه برای تحصیل می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

 

مهاجرت تحصیلی ترکیه و اخذ اقامت تحصیلی 2022

کشور ” ترکیه “، یک کشور میان رده و تقریبا محبوب در میان هموطنان عزیزمان می باشد. این کشور به دلیل نزدیک بودن مسافت و شرایطی نسبتا آسان تر برای زندگی ایرانی ها، به عنوان یک قطب توریستی و اقامتی تبدیل شده است.

هر ساله تعداد زیادی از هموطنان ما برای زندگی یا کار و تحصیل تلاش میکنند به این کشور ” مهاجرت ” کنند. تحصیل در ترکیه برای ایرانی ها به عنوان یک هدف مهم در سال های گذشته تبدیل شده است، عوامل متعددی دست در دست هم داده اند تا ایرانی ها به اختیار یا به اجبار ترکیه را به عنوان مقصدی مهم برای ادامه تحصیل و دریافت اقامت تحصیلی در ترکیه ترقیب کند.

 

کمی درباره ترکیه :

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی است، بخشی از این کشور در قاره اروپا قرار گرفته است و بخشی دیگر در قاره آسیا، شاید نقطه قوت این کشور در منطقه را نیمه اروپایی آن بدانیم که باعث محبوبیت بیشتری در میان ایرانی ها و سایر کشور های آسیایی همچون ( افغاستان،عراق، پاکستان و … ) شده است. طبیعی است وقتی قسمتی از خاک کشور شما در قاره اروپا قرار گرفته باشد شما از مزیت های بیشتری نسبت به کشور های آسیایی برخوردار خواهید شد و به تبع برای ما ایرانی که مرز مشترک زیادی با این کشور داریم، یک کشور مهم و تاثیر گذار محسوب شود.

هر ساله جوانان زیادی از کشور ما به ترکیه مهاجرت می کنند، این مهاجرت از طریق تحصیل، کار و … صورت می پذیرد.

 

چرا تحصیل در ترکیه برای ایرانی ها اهمیت دارد؟

تحصیل در ترکیه و دریافت اقامت تحصیلی در این کشور بنا به دلایل مختلفی برای ایرانی صورت میگیرد.

  1. نزدیک بودن دو کشور، تردد آسان خصوصا برای افرادی که تحمل کمتری برای دور بودن از خانواده دارند.
  2. هزینه های کمتر سفر و زندگی، طبیعی است وقتی که شما به کشور هم مرز خود می روید از نظر هزینه نسبت به کشوری که چند یا چندین ساعت می بایست پرواز داشته باشید هزینه کمتری بپردازید. از طرفی نزدیک بودن ارزش پول ملی دو کشور باعث شده تا برای ایرانی زندگی و تحصیل در کشور ترکیه هزینه کمتری به همراه داشته باشد تا نسبت به یک کشور اروپایی.
  3. وجود دانشگاه های معتبر، یکی از دیگر دلایل انتخاب ترکیه برای تحصیل است. دانشگاه های ترکیه در دنیا دارای اعتبار مناسبی هستند، اگر فردی در یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه فارغ التحصیل شود آینده خوبی پیش رو دارد و از سوی دیگر امکان دریافت بورسیه برای ادامه تحصیل در کشور های دیگر اروپایی به آسانی برایش میسر خواهد شد.
  4. آموزش ها با استفاده از جدید ترین تکنولوژی و شیوه های آموزشی یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ترکیه است. متاسفانه برخلاف کشور عزیزمان که اکنون در بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاه ها حتی از تکنولوژی های پیش پا افتاده هم استفاده نمی شود، امروزه تکنولوژی و شیوه های نو در آموزش رکن مهمی در آموزش دانشگاه های بین المللی است.

 

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه :

یکی از اقداماتی که هر فرد دانشجو باید انجام دهد، دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه قبل از اقدامات بعدی است، چرا که شاید شما شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه را نداشته باشید، یا بالعکس. وقتی شما میخواهید از کشوری به کشور دیگر بروید باید از شرایط،قوانین و … آن کشور مطلع باشید تا هزینه هایی که قرار است پرداخت کنید، زمان و عمری که قرار است صرف کنید، بیهوده نباشد.

در همین راستا، ما در مهاجران پارسی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. هم اکنون با ما تماس بگیرید.

تصویر نویسنده
admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.