مهاجرت تحصیلی به آلمان
آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

وقتی نام کشور آلمان به میان می آید، کمتر کسی را می شناسیم که آرزوی حضور در این کشور را نداشته باشد. حتی شما وقتی وارد این مطلب شده اید مطمئن هستیم که به دنبال راهی هستید تا به آلمان مهاجرت کنید، ما در ” مهاجران پارسی”  به انواع مهاجرت می پردازیم، مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از انواع روش هایی است که قرار است در این مطلب شیوه دریافت ویزای تحصیلی آلمان و سایر شرایط حضور از طریق تحصیل در آلمان بپردازیم.

وقتی به فکر مهاجرت می افتیم شاید جدا از مشکلات و شرایط پیش رو ابتدا به فکر یک کشور خوب و ایده آل هستیم که بتوانیم ادامه زندگی یا تحصیل خود را در آنجا ادامه دهیم. در میان کشورهای مختلف در جهان چند کشور هستند که امکان تحصیل در آن ها برای ایرانیان مناسب تر است، در این میان ” مهاجرت تحصیلی به ترکیه ” و مهاجرت تحصیلی به آلمان  از جمله کشورهایی هستند که برای هموطنان ایرانی عزیز جزو گزینه های محبوب و مناسب به حساب می آید.

با ما همراه باشید تا شما را با صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آلمان آشنا کنیم.

 

علت اهمیت بالای ویزای تحصیلی آلمان چیست ؟

مزیت های کشور آلمان به قدری زیاد است که بسیاری از مردم جهان به خصوص غیر اروپایی ها آرزو زندگی در این کشور را دارند، وقتی شما ویزای تحصیلی آلمان را دریافت میکنید می توانید تا مدتی که در این کشور حضور دارید، زندگی و کار کنید ( البته بر اساس برخی شرایط )، سطح بالای آموزش تحصیلی در این کشور و مزایایی که آلمان در اختیار دانشجویان خارجی خود می گذارد یکی از دلایل اصلی علاقه مندی خارجی ها به تحصیل در این کشور است.

 

تحصیل رایگان در آلمان

یکی از ویژگی هایی که این کشور با سایر کشور های برتر جهان متفاوت تر می کند، تحصیل رایگان در آلمان است. اگر امروزه صحبت از تحصیل در خارج از کشور باشد مطمئنا نام آلمان به عنوان گزینه اصلی بر سر زبان می آید. خصوصا اگر شما به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید کار خود را برای تحصیل رایگان در آلمان، بهترین کشور اروپایی هموار تر کرده اید.

اگر جزو کسانی باشید که میخواهید ادامه تحصیلی در کشوری دیگر را داشته باشید، مطمئنا یکی از دغدغه های اصلی شما بحث هزینه های تحصیلی و دانشگاه است. خوشبختانه کشور آلمان در این موضوع پرچمدار بوده و هزینه های تحصیلی را برای دانشجویان بر اساس شرایطی تقریبا خاص رایگان کرده است و تنها برخی هزینه های جزئی تحصیلی بر عهده شما خواهد بود.

 

زبان تحصیل در آلمان

می رسیم به سراغ زبان تحصیل در آلمان، اینکه شما برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید بر پایه چه زبانی قدم بردارید یک سوال مهم است. قبل از ادامه، پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید ” کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت کدامند ؟ ” .

همیشه کسانی که به دنبال تحصیل، کار و به طور کلی مهاجرت به کشوری دیگر را در سر دارند، یک دغدغه یا گاها مشکل مهم پیش روی خود می بینند، زبان آن کشور! .

حضور و نقل مکان به هر کشور با هر نیت و برنامه ای نیازمند برقراری ارتباط با مردم آن کشور دارد. برای برقراری این ارتباط کلامی می بایست با زبان آن کشور آشنایی کافی داشته باشید. در این میان برخی کشورها تنها متکی به زبان محلی خود هستند و برخی دیگر این امکان را فراهم کرده اند تا خارجی ها بتوانند از طریق زبان بین المللی ( انگلیسی ) در حد نرمال فعالیت خود را انجام دهند.

اساسا زبان تحصیل در آلمان، زبان آلمانی است. اما دولت آلمان این امکان را فراهم کرده است تا دانشجویان خارجی بتوانند از طریق زبان انگلیسی تحصیلات خود را در این کشور شروع یا ادامه دهند.

طبیعی است که وقتی به زبان آلمانی برای تحصیل تسلط ندارید، دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی پذیرش می کنند برای شما محدودتر شوند.

در حال حاضر اگر بتوانید دوره های آموزشی زبان آلمانی را ببینید و مدرک حداقل B2  آلمانی کسب کنید که راه را برای خود هموار تر کرده اید، در غیر اینصورت جای نگرانی نیست. امکان تحصیل رایگان در آلمان با مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس فراهم است.

در نتیجه اگر به دنبال تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی یا تحصیل در آلمان به زبان آلمانی هستید هر دو پایه زبانی برای شما بر اساس شرایطی رایگان خواهد بود.

 

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان:

همانطور که گفته شد، حضور در کشور آلمان یعنی حضور در بزرگترین قطب اقتصادی جهان، کشوری با پایین ترین نرخ بیکاری و شرایط ایده آل زندگی. این همان چیزی است که ما در ذهن خود پرورش می دهیم و میخواهیم در چنین شرایطی رشد کرده و زندگی خود را بسازیم.

اگر به فکر اقامت تحصیلی در آلمان هستید باید بدانید این کشور شرایط خوبی برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته است. اگر شما عمیقا تمایل دارید تحصیلات خود را ادامه دهید و به فکر حضور در یک کشور قدرمند هستید، آلمان (Germany  ) برای شما یک گزینه ی عالی محسوب می شود.

این کشور به شما اجازه می دهد پس از پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی در این کشور، به آسانی به کشورهای همجوار اروپایی سفر توریستی داشته باشید. علاوه بر این موضوع بر اساس قوانین، می توانید به صورت پاره وقت در این کشور همزمان با تحصیل خود کار کنید و هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

علاوه بر این موضوع شاید یکی از مزیت های بزرگ تحصیل در آلمان اقامت پس از تحصیل باشد. به این صورت، دولت آلمان به شما اجازه می دهد پس از تحصیل تا 18 ماه در این کشور حضور داشته باشید و برای خود کاری دست و پا کنید! این یک فرصت عالی است که باید آن از برای ادامه کار و زندگی در آلمان استفاده نمایید.

مطمئنا اگر شما تحصیلات خود را به خوبی پشت سر بگذارید، پس از پایان تحصیل جای نگرانی نیست، 18 ماه زمان زیادی است که بخواهید در یک کشوری بزرگ، قدرتمند و ایده آل برای خود کاری پیدا کنید و شاغل شوید!

این مطلب ادامه دارد.

تصویر نویسنده
admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *