کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت
مقالات

کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت کدامند ؟

کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت کدامند ؟

زبان انگلیسی، زبانی بین المللی و محبوب برای بسیاری از مردم جهان. همه دوستان ما روزی آرزو داشتند که انگلیسی بیاموزند چرا که این زبان را باید یک زبان مهم در سراسر جهان بدانیم، موضوع یادگیری زبان انگلیسی برای افراد زمانی جدی تر می شود که تمایل دارد که خارج از کشور مهاجرت کنند. از این رو سعی می کنند با روش های مختلف خود را با این زبان آشنا سازند.

یکی از موارد مهم برای این دسته افراد، اهمیت کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت است. اینکه کدام کشور این زبان را می پذیرد تا بتوانند از طریق یادگیری آن در کشور مقصد زندگی، تحصیل و یا کار کنند، جالب است بدانید گستردگی این زبان در سراسر جهان زیاد است، حتی کشورهایی که زبان بومی خود را در اولویت قرار می دهند هم کم و بیش پذیرای انگلیسی زبان ها هستند. در برخی کشور بیشتر و برخی کشورها کمتر.

حال اگر به دنبال این هستید که بدانید کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل، برای کار و زندگی کدام کشورها هستند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

چرا باید زمان خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی کنیم ؟

وقتی به دنبال مهاجرت هستید، یکی از قدم های بسیاری مهم یادگیری زبان کشور هدف شود، طبیعی است که اگر قصد مهاجرت از هر طریقی به کشوری خاص با زبان بومی دارید بهترین حالت برای شما یادگیری زبان کشور مقصد است، برای نمونه مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل، کار و… با زبان ترکی استانبولی بهتر از زبان انگلیسی است. یا برای مهاجرت به آلمان در حالت ایده آل یادگیری زبان آلمانی به شما کمک شایانی می کند تا بتوانید ارتباط خوبی در این کشور با سایرین برقرار کنید.

اما چرا انگلیسی، یکی از دلایلی که افراد سعی می کنند با زبان انگلیسی به کشورهای مختلف مهاجرت کنند میزان افراد مسلط به این زبان در کشورهای مختلف است. ( مقدار کم یا زیاد )

از طرفی دیگر یادگیری زبان انگلیسی نسبت به آلمانی برای ایرانی بسیار آسان تر خواهد بود. وجود منابع آموزشی بیشتر و … باعث می شود تا افراد به جای یادگیری زبان سخت آلمانی با این زبان به آلمان مهاجرت کنند و پس از حضور در کشور مقصد به یادگیری زبان کشور مقصد بپردازند.

چرا که وقتی شما در شرایط اجتماعی کشور هدف حضور پیدا می کنید یادگیری زبان آن کشور برای شما آسوده تر خواهد شد. پس ایده بدی نیست.

با این حال تکرار میکنیم، بهترین حالت ممکن برای مهاجرت یادگیری زبان کشور مقصد است. اما انگلیسی به شما کمک زیادی می کند.

 

  

کشورهای انگلیسی زبان اروپا کدامند ؟

بسیاری از کشورهایی که با زبان انگلیسی صحبت می کنند اغلب در حوزه اروپا هستند،کشورهای انگلیسی زبان اروپا کم نیستند یا اگر هم زبان بومی برخی کشورهای اروپا انگلیسی نباشد، زبان دوم آن کشور انگلیسی است و می توانید با زبان انگلیسی در کشور های اروپایی صحبت کنید.

 

کشورهای اروپایی با زبان رسمی  :

1-انگلیس

2- ولز

3- ایرلند شمالی وایرلند جنوبی

4- اسکاتلند

 

کشورهای اروپایی زبان غیر رسمی :

همانطور که اشاره شد، برای مثال وقتی شما به ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، نروژ، هلند، آلمان و … که جزو برترین کشورهای اروپایی برای تحصیل یا زندگی هستند با وجود اینکه زبان رسمی کشور خود را دارند، اما می توانید با زبان انگلیسی در آنجا زندگی و تحصیل خود را شروع کنید و پس از مدتی کوتاه یادگیری زبان کشور مقصد خود را در شرایط زندگی و … در آن کشور بیاموزید.

بسیاری از هموطنان ما برای تحصیل، به دنبال کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل هستند که هم شرایط تحصیل برایشان مناسب باشد و هم بتوانند با زبان انگلیسی تحصیل خود را در کشور مورد نظر آغاز کنند.

 

کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل :

بسیاری از کشورهای اروپایی این را می دانند که زبان انگلیسی در سطح جهان محبوبیت بالایی دارد و بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت یا تحصیل دارند، با زبان انگلیسی آشنایی بیشتری دارند تا زبان بومی کشورها، به همین دلیل برای جذب دانشجو این بستر فراهم است که دانشجویان با شرکت در ازمون های معتبر زبان و کسب نمره و امتیاز مناسب بتوانند در دانشگاه های کشورشان با زبان انگلیسی تحصیل کنند.

 

نتیجه گیری:

اگر هنوز مردد هستید که کدام زبان را بیاموزید تا بتوانید مهاجرت کنید و در شرایط آن کشور زندگی و ارتباط خوبی با مردم آن کشور برقرار کنید، یا اگر به دنبال کار هستید بتوانید کار مناسب پیدا کنید. بهترین حالت یادگیری زبان کشور هدف شما برای مهاجرت است.

اگر 100درصد مطلع هستید و برنامه مشخصی دارید، کشور هدف را انتخاب کردید ( چه برای تحصیل و چه برای زندگی، کار و … )، اگر زمان کافی برای یادگیری زبان های بومی و سخت تر نسبت به انگلیسی دارید. اگر آموزش های کافی در اختیار شما قرار دارد و … اکنون شروع به یادگیری زبان بومی کشور مقصد کنید و انگلیسی را زبان دوم قرار دهید.

در غیر اینصورت بهترین پیشنهاد ما به شما یادگیری زبان انگلیسی است.

تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

تصویر نویسنده
admin

2 نظرات در مورد “کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت کدامند ؟

    1. سلام دوست عزیز.
      اگر دقیقا کشور هدف شما هلند است. به نظر هلندی کمک بیشتری به شما دارد .
      اما در کل اگر به خوبی با زبان انگلیسی آشنا باشید می توانید آنجا کار، تحصیل و زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.